piątek, 02 marzec 2018 11:51

Stomatolog dla zwierząt: ekstrakcja zęba i inne zabiegi – Wrocław

Napisane przez
  • wielkość czcionki zmniejsz czcionkę powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Your Website Title

    Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W naszej klinice oferujemy bardzo szeroki zakres zabiegów z dziedziny stomatologii weterynaryjnej. Higiena jamy ustnej czworonogów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Opiekunów pupilów, dlatego coraz więcej osób korzysta z wiedzy stomatologa dla zwierząt we Wrocławiu. W naszym centrum kompleksowo dbamy o zdrowie zębów i dziąseł pacjentów.

Jakie zabiegi wykonuje stomatolog zwierząt?

Stomatolog dla zwierząt wykonuje następujące zabiegi:

  • sanacja jamy ustnej wraz z polerowaniem szkliwa,
  • ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych i zębów stałych,
  • usuwanie zmian rozrostowych wywodzących się z tkanek miękkich przy pomocy elektrokautera.

Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym pacjenta, dlatego przed ich rozpoczęciem należy wykonać podstawowe badania krwi – bilans przedoperacyjny. Podczas zabiegów przeprowadzamy płyno- oraz tlenoterapię, a stomatolog dla zwierząt stale czuwa nad funkcjami życiowymi pacjenta.

Kiedy należy udać się do stomatologa dla zwierząt?

Warto pamiętać, że regularne kontrole stomatologiczne to jeden z najważniejszych obowiązków opiekunów psów i kotów. Najważniejsza jest profilaktyka – brak odpowiednich nawyków higienicznych prowadzi bezpośrednio do rozwoju wielu chorób zębów i przyzębia, a w konsekwencji do zaburzeń w zakresie pracy narządów wewnętrznych. Do stomatologa dla zwierząt należy się udać także wtedy, gdy u czworonoga można zaobserwować brak apetytu, nieprzyjemny oddech, kamień, nadmierne ślinienie się, brak zęba lub zaczerwienione dziąsło.

Oprócz wykonywanych przez nas zabiegów w naszym Centrum znajduje się szereg produktów zapobiegających odkładaniu się osadu, a co za tym idzie tworzeniu się kamienia nazębnego. Preparaty te dobieramy indywidualnie do każdego czworonoga, znajdując tym samym najlepsze rozwiązanie.

 

 

Wyświetlony 274674 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 lipiec 2022 21:46

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.