środa, 11 październik 2017 09:49

Chirurgia zwierząt Wrocław: operacje i zabiegi w Ekovet

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chirurgia zwierząt to jedna z najbardziej wymagających dziedzin weterynarii. W niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne jest niewystarczające, zwłaszcza jeśli pojawia się konieczność usunięcia zmian chorobowych powstałych np. na tkankach miękkich. Szeroki zakres chirurgii zwierząt obejmuje nie tylko rutynowe zabiegi, takie jak sterylizacja czy kastracja, ale również operacje psów i kotów w momencie zagrożenia życia czworonożnego pacjenta.

Zajmując się chirurgią zwierząt, dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki temu możemy zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, objawiające się np. podejmowaniem minimalnego ryzyka podczas niezbędnych operacji psów i kotów. Każdy zabieg jest poprzedzony wykonaniem kompleksowych badań, mających na celu precyzyjne zdiagnozowanie występującego problemu. Podczas operacji wszystkie parametry życiowe są ściśle monitorowane za pomocą profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu. Korzystamy ze znieczuleń wziewnych, aby lepiej kontrolować cały przebieg znieczulenia. Dzięki temu chirurg ma pod stałą kontrolą stan zdrowia psa lub kota.

Jakie wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii zwierząt?

Wszystkie operacje psów i kotów, odbywające się w naszym centrum, są przeprowadzane zgodnie z zasadami sztuki weterynaryjnej przez wykwalifikowanych chirurgów i pozostałych specjalistów. Podejmujemy odpowiednie kroki pozwalające zmniejszyć ryzyko powikłań pozabiegowych.

W ramach chirurgii zwierząt wykonujemy następujące zabiegi:

  • zabiegi w obrębie głowy (usuwanie nadziąślaków elektrokauterem, usuwanie krwiaków ucha, usuwanie zmian rozrostowych w obrębie głowy, korekcja nozdrzy i podniebienia miękkiego u ras brachycefalicznych, zabiegi na śliniankach),
  • zabiegi w obrębie klatki piersiowej (przepuklina przeponowa, usuwanie ciał obcych w przełyku),
  • zabiegi w obrębie jamy brzusznej (usuwanie ciał obcych w przewodzie pokarmowym, usuwanie guzów z jamy brzusznej, splenektomia, rozszerzenie i skręt żołądka, usuwanie kamieni z pęcherza moczowego oraz cewki moczowej, usunięcie woreczka żółciowego, nefrektomia, przepukliny, mastektomia),
  • medycyna rekonstrukcyjna (leczenie dużych ubytków skóry, przeszczepy),
  • chirurgia układu rozrodczego (sterylizacja, kastracja, wnętrostwo),
  • chirurgia okulistyczna (zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie rogówki, usunięcie gałki ocznej, operacje na powiekach jak korekcja entropium i ektropium, usunięcie guzów z powiek),
  • chirurgia pourazowa (leczenie pacjentów po wypadkach komunikacyjnych, pogryzieniach),
  • stomatologia (sanacja jamy ustnej, ekstrakcja zębów),
  • zabiegi ortopedyczne.

W ramach chirurgii zwierząt podejmujemy się także przeprowadzenia zabiegów kriochirurgicznych, polegających na usunięciu zmian rozrostowych z zastosowaniem ciekłego azotu. Metoda ta nie wymaga zakładania szwów, ochrony rany pooperacyjnej (zwierzę nie musi chodzić w kołnierzu czy w kubraku). Ponadto, dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć zmiany z miejsc niedostępnych lub trudnodostępnych dla ostrza skalpela.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym

W chirurgii zwierząt zapewnienie bezpieczeństwa podczas wizyt i prawidłowe przeprowadzenie wszelkich zabiegów jest priorytetem. Wykonujemy na miejscu badania krwi oraz badanie kardiologiczne, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta znieczulanego. Dzięki badaniom dodatkowym możemy zastosować znieczulenie adekwatne do stanu zdrowia i możliwości organizmu pacjenta. Zależnie od warunków stosujemy anestezję infuzyjną i wziewną.

Możliwość wyboru między tymi dwiema metodami pozwala na dodatkowe dostosowanie metody podania anestetyku do samopoczucia pacjenta i wskazań medycznych. Przed przystąpieniem do zabiegów chirurgii zwierząt takie przygotowanie jest ważne dla pomyślności operacji, co przekłada się bezpośrednio na rekonwalescencję. Dbamy, by w czasie zabiegu oraz po jego zakończeniu zapewnić zwierzęciu dostateczną ilość środków przeciwbólowych, by zwiększyć jego komfort fizyczny.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym są najwyższą gwarancją bezpieczeństwa. Narkoza inhalacyjna zapewnia najmniejsze obciążenie dla organizmu. Odłączenie dopływu środka usypiającego powoduje niemal natychmiastowe wybudzenie. To najbezpieczniejsze znieczulenie zwłaszcza w przypadku chirurgii zwierząt w podeszłym wieku, ciężarnych lub pacjentów pediatrycznych.

Wyświetlony 355731 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 kwiecień 2024 07:04

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.