Super User
Lek.wet. Marianna Piwońska

W naszym Centrum specjalizuje się w : ultrasonografii oraz diagnostyce laboratoryjnej.

Pani doktor jest absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po studiach odbyła staż i rozpoczęła prace jako lekarz weterynarii. Miała okazje współpracować z lekarzami pełnymi pasji, którzy nauczyli ją praktycznego podejścia do zawodu, a przede wszystkim szacunku do zwierząt.

W kręgu jej zainteresowań znajduje się diagnostyka laboratoryjna, ultrasonografia oraz dermatologia.

Prywatnie jest właścicielką najwspanialszego kundelka pod słońcem - Lufy.

Lek.wet. Natalia Majchrzak

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Już w czasie studiów każdą wolną chwilę spędzała w gabinecie weterynaryjnym jako wolontariusz, natomiast po studiach odbyła staż, który nauczył ją zamieniać wiedzę teoretyczną w praktykę. Miała okazję uczyć sie od specjalistów znanych w całym kraju.

W wolnych chwilach stale się dokształca oraz uczestniczy w konferencjach. Szczególnie interesuję się interną oraz diagnostyką laboratoryjną.

Lek.wet.  Daria Banaszczyk

W naszym centrum specjalizuje się w : anestezjologii

Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.  W trakcie, jak i po studiach odbyłam praktyki w klinikach w Niemczech, gdzie miałam okazję pracować z wieloma specjalistami zdobywając teoretyczne i praktyczne umiejętności. Staż realizowałam w Centrum Weterynaryjnym EKOVET, gdzie z przyjemnością  otoczę opieką nowych, jak i znanych mi już pacjentów! Z wielu dziedzin moją ciekawość i zainteresowanie budzą przede wszystkim interną, endokrynologią oraz anestezjologią .

Do każdego pacjenta podchodzę  z uwagą i troską, doskonale zdając sobie sprawę, że moi podopieczni są dla swoich opiekunów pełnoprawnymi członkami rodziny - znam to z autopsji!

Poza pracą, współpracuję z fundacją Kocia Strefa Adopcyjna, dającą kocim futrzakom nowy start.

Prywatnie mama Komara - najwspanialszej kociej znajdy.

lek.wet.spec.chirurg Michał Dubiel

Ukończyłem  studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu w 2011 roku.
 
Moją pasją od początku była chirurgia. Przez ostatnie 6 lat praktykowałem w Wielkiej Brytanii, gdzie
odbyłem staż rotacyjny w klinice w Manchesterze oraz staż chirurgiczny i ortopedyczny w Klinice Profesora Noela Fitzpatricka,gdzie uczyłem się pod okiem światowej klasy specjalistów w swoich dziedzinach. 
 
W 2018 roku ukończyłem studia specjalizacyjne z chirurgii European School of Postgraduate Veterinary Studies. 
 
Wróciłem do Polski, gdzie wykorzystuje zdobytą wiedzę w leczeniu podopiecznych w naszym kraju.
 
Uwielbiam zwierzęta, a swoich pacjentów traktuję z najwyższą troską. Uważam, że powinni oni otrzymywać terapie na takim poziomie, jak w medycynie ludzkiej.
 
Prywatnie pasjonat kolarstwa i muzyki elektronicznej, uwielbiam spędzać  czas ze swoim przyjacielem - biszkoptowym labradorem Baileyem ?

lek. wet. Natalia Krasowska

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W czasie studiów szczególnie zainteresowałam się rozrodem małych zwierząt oraz brałam udział w badaniach naukowych dotyczących diagnostyki nowotworów jąder. Obecnie poza pracą w naszym Centrum jestem doktorantką w Katedrze Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Każdego dnia staram się rozwijać i pogłębiać moją weterynaryjną wiedzę

Prywatnie jestem właścicielką dwóch uroczych stworzeń, żółwia czerwonolicego oraz kotki.

Czy warto podawać psom owoce?

W procesie udomowienia i życia obok człowieka przewód pokarmowy psa stopniowo przystosował się do trawienia składników pochodzenia roślinnego. Oczywiście owoce nie zastąpią pełnowartościowego pokarmu na opartego na białku zwierzęcym, ale mogą stanowić doskonałe urozmaicenie diety, a przy okazji są również źródłem wielu witamin.
Które owoce można bezpiecznie podawać naszym pupilom:

Lek.wet.spec rozrodu Agnieszka Dworkowska

Szczególne zainteresowania: chirurgia i rozród zwierząt

Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na studiach najbardziej zainteresowała mnie tematyka związana z rozrodem i położnictwem weterynaryjnym. W związku z tym postanowiłam dalej się kształcić w tej dziedzinie i w 2015 roku ukończyłam studia specjalizacyjne.

Jednak praca w przychodni weterynaryjnej to nie tylko praca położnika ale przede wszystkim klinicysty i chirurga. Dlatego cały czas staram się poszerzać wiedzę weterynaryjną uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych aby jak najlepiej pomagać swoim pacjentom

Po pracy jestem aktywną mamą dwójki dzieci, która jak tylko znajdzie czas i możliwość to trenuje do startu w triathlonie.

mgr Paulina Kozak

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego o kierunku biologia a obecnie studentka Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku zootechnika oraz studentka Krakowskiej Szkoły Innowacji na kierunku Technik Weterynarii.

Moja miłość do poznawania świata zwierząt, jak u większości pasjonatów, rozpoczęła się już od wczesnych lat dziecięcych. Jako kilkulatka przeglądałam książki z fauną świata, ucząc się jakie są różnice między delfinami a wielorybami bądź jak żyją gepardy. To właśnie świat dzikich zwierząt, ich złożoność w behawiorze, interakcji ze środowiskiem oraz przystosowań porwał moją duszę do głębi, przez co zdecydowałam się na studia biologiczne na UWr. W trakcie studiów aktywnie brałam udział w życiu dwóch kół naukowych: ornitologicznego oraz teriologów. Dodatkowo w 2013 roku, wyjechałam na półroczną wymianę studencką w ramach unijnego programu LLP Erasmus na uczelnię Masarykova Univerzita w Brnie, w Czeskiej Republice.

W mojej aktualnej pracy, odpowiedzialna jestem za opiekę nad pacjentami w trakcie i po zabiegach. Z największą czułością dbam aby im niczego nie zabrakło. Nierzadko można mnie także spotkać na recepcji bądź pomagającą lekarzom w trakcie wizyt.

Kiedy szukam relaksu, odpoczynku i zmiany w otaczającym mnie świecie chętnie chodzę do kina, które jest moją małą słabością.

Od zawsze w moim otoczeniu były zwierzęta , które sama lub z mamą pielęgnowałyśmy, rybki, świnki domowe, pies i chomiki zależnie od możliwości lokalowych.

Opieka nad psim i kocim seniorem

Organizm naszych pupili starzeje się około 7 x szybciej niż ludzki. Z tego właśnie powodu ważne jest rozpoznanie momentu, w którym nasz podopieczny rozpoczyna tzw. „jesień swojego życia”.
Trudno jest podać sztywne ramy, w jakim wieku rozpoczyna się psia czy kocia starość, gdyż jest to zależne od wielu czynników: przeszłości, a szczególnie opieki jaką zwierzak był otoczony w młodym wieku, przebytych chorób, rasy, wielkości (zwierzęta o większych gabarytach starzeją się szybciej) czy też osobniczych predyspozycji. Z tego względu najważniejsza jest dokładna obserwacja naszych czworonożnych towarzyszy.

mgr inż. Justyna Cierzniak

Ukończyłam Zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, ale, że nowej wiedzy nigdy dość, obecnie uczę się również na technika weterynarii.

Od dziecka lgnęłam do wszystkich zwierząt, będących w zasięgu mojego wzroku i rąk, co nie zawsze kończyło się dla mnie dobrze, jednak w żaden sposób mnie to nie zniechęcało. Odkąd sięgam pamięcią, w rodzinnym domu zawsze był pies. Jednego z nich, który szczęśliwie wciąż jest z nami, przyniosłam do domu, mając 14 lat – oczywiście bez zgody rodziców. Po wyjeździe na studia też nie wytrzymałam długo bez zwierząt w domu, dlatego od paru lat jestem posiadaczką charakternego królika miniaturowego.

Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi i rodziną lub przenosząc się do innych światów, za pomocą książek i filmów.

Strona 1 z 4

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.