Oferta

Oferta (14)

Podczas wizyt w naszym gabinecie okulistycznym dla zwierząt zawsze zadają nam Państwo wiele pytań dotyczących samego badania, dlatego też postanowiliśmy pokrótce opisać jak i czym zaglądamy w oczy Państwa pupilom:
Badanie okulistyczne jest wieloetapowe i tak naprawdę zaczyna się już z chwilą wejścia pacjenta do naszego gabinetu i jego szczegóły zanudziłyby Państwa, dlatego skupiliśmy się na tych najciekawszych, z punktu widzenia obserwatora,badaniach:

1. Badanie przy użyciu lampy szczelinowej:

Podobnie jak mikroskop, lampa szczelinowa powiększa, co pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu oglądanych obiektów. Umożliwia ona ocenę m.in. rogówki, tęczówki, soczewki oraz komory przedniej. Dzięki niej jesteśmy także w stanie bardzo szczegółowo zbadać brzegi i wewnętrzne powierzchnie powiek. Badanie w lampie szczelinowej jest nieinwazyjne.

2. Badanie przy użyciu oftalomskopu pośredniego oraz bezpośredniego:

Dzięki temu badaniu możemy dokładnie ocenić stan dna oka. Jest to jeden z ważniejszych badań wchodzących w skład badania okulistycznego. Służy zarówno do oceny stanu oka, jak i stanu ogólnego zwierzęcia.

3. Mierzenie ciśnienia przy użyciu tonometru, które pomocne jest podczas diagnozowania jaskry bądź zapalenia błony naczyniowej oka.

Badanie to jest pomocne podczas diagnozowania jaskry bądź zapalenia błony naczyniowej oka. Przed wykonaniem badań, które mogłyby wiązać się z dyskomfortem bądź bólem zwierzęcia, jego oczy są znieczulane kroplami, tak aby zapewnić mu możliwie największy komfort podczas badania.

SALON FRYZJERSKI przy CENTRUM WETERYNARYJNYM EKOVET oferuje:

 • Strzyżenie według wskazówek i fantazji klienta lub wzorców FCI
 • Trymowanie
 • Kąpiele z masażem relaksującym, lecznicze oraz oczyszczające (z użyciem odpowiednio dobranych do sierści i skóry  kosmetyków)
 • Czesanie
 • Stylizacja psich fryzur
 • Przygotowanie psów do wystaw
 • Rozczesywanie skołtunionej i trudnej do pielęgnacji sierści
 • Porady dotyczące pielęgnacji poduszek łap , szczególnie zimą
 • Porady w zakresie indywidualnego doboru kosmetyków i codziennej pielęgnacji

Każdy zwierzak w naszym salonie jest traktowany wyjątkowo. Ważne jest też, by czuł się podczas wizyty  pewnie i spokojnie, co jest dodatkowym zadaniem dla Groomera, które ułatwia pracę i tworzy dobry kontakt ze zwierzakiem i jego zadowolenie, dlatego też wolę go „zagadać’ , żeby rozluźnić atmosferę.
Zachęcam także do wizyt nie tylko w celu strzyżenia, ale także na  okresową pielęgnację czyszczenia uszu, wycięcia sierści między opuszkami, wyczesania lub kąpiel, Systematyczne zabiegi zapewnią lepszy kontakt ze mną , swobodniejsze  zachowanie Państwa pupila, a przede wszystkim są krótsze, a sierść w lepszej kondycji.
Nie używam poskarmiaczy, ani środków uspakajających, gdyż wiem, że wpływa to negatywnie na zwierzę.  Jeżeli Państwo życzycie sobie aby Wasz pupil w trakcie wizyty był znieczulony, to zajmuje się tym lekarz  weterynarii.

Do zabiegów pielęgnacyjnych używam profesjonalnych kosmetyków dla zwierząt. Przywiązuję także ogromną wagę do higieny i dezynfekcji sprzętu.

Ważne :

 • przyjmuję tylko psy i koty zaszczepione przeciw wściekliźnie,
 • przed zabiegiem TRYMOWANIA  proszę nie kąpać pieska minimum 2 - 3 tygodnie,
 • jeżeli  zwierzę ma być strzyżone, a rezygnujecie Państwo z kąpieli w naszym studio, proszę aby Państwa pupil był wyczesany i wykapanego najlepiej dzień przed wizytą u nas,
 • proszę o poinformowanie mnie o : chorobach skórnych, alergiach, trudnym charakterze oraz innych ważnych informacjach dla samopoczucia Państwa pupila,
 • przed wizytą proszę, aby pies nie był najedzony, ale za to dobrze wybiegany.

   
  Obcinanie pazurków oraz kosmetyka uszu przy kompleksowej usłudze wykonywane są GRATIS.

  PRZYGOTOWANIE DO WYSTAW  jest omawiane z właścicielem i wyceniane indywidualnie.

  Proszę o wcześniejsze telefoniczne uzgadnianie terminu wizyty tel 71 373-83-50 do 53
  W  razie rezygnacji z wizyty, proszę także o wcześniejsze powiadomienie mnie telefonicznie lub na maila : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Ostateczna cena zabiegów ustalana jest z właścicielem po obejrzeniu zwierzęcia.

  Od pierwszej wizyty  obejmującej strzyżenie lub trymowanie wraz z kąpielą oferujemy Państwu KARTĘ STAŁEGO KLIENTA, która upoważnia do:
  --- bezpłatnej kąpieli  podczas każdej 4 wizyty przy  kompleksowej usłudze strzyżenia lub trymowania,
  --- co 6 odwiedziny w salonie  – przysługuje państwu rabat na cały zabieg 25 %.

  Nasi  klienci chętnie wracają na kolejne zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne, zapraszam więc serdecznie !

Współpracujemy z firmą VET Stem Cell, która dostarcza kompleksowe rozwiązania medycyny regeneracyjnej. Terapia komórkami macierzystymi oraz osoczem bogatopłytkowym jest często stosowana przy chorobach układu ruchu, leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, urazów kości, chrząstek, ścięgien i mięśni, a także przy gojeniu tkanek miękkich.

Nasza klinika jako jedna z nielicznych przychodni w Polsce korzysta z najnowocześniejszych technik leczenia dolegliwości ortopedycznych. W związku z tym, że leczenie stanów zapalnych, złamań czy trudności ze zrostem kości bywa ciężkie dla czworonoga, warto wybrać innowacyjne metody leczenia, aby pomóc pupilom w codziennym funkcjonowaniu. Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracyjne w organizmie psa lub kota.

Chirurgia zwierząt Wrocław: operacje i zabiegi w Ekovet

Chirurgia zwierząt to jedna z najbardziej wymagających dziedzin weterynarii. W niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne jest niewystarczające, zwłaszcza jeśli pojawia się konieczność usunięcia zmian chorobowych powstałych np. na tkankach miękkich. Szeroki zakres chirurgii zwierząt obejmuje nie tylko rutynowe zabiegi, takie jak sterylizacja czy kastracja, ale również operacje psów i kotów w momencie zagrożenia życia czworonożnego pacjenta.

Zajmując się chirurgią zwierząt, dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki temu możemy zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, objawiające się np. podejmowaniem minimalnego ryzyka podczas niezbędnych operacji psów i kotów. Każdy zabieg jest poprzedzony wykonaniem kompleksowych badań, mających na celu precyzyjne zdiagnozowanie występującego problemu. Podczas operacji wszystkie parametry życiowe są ściśle monitorowane za pomocą profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu. Korzystamy ze znieczuleń wziewnych, aby lepiej kontrolować cały przebieg znieczulenia. Dzięki temu chirurg ma pod stałą kontrolą stan zdrowia psa lub kota.

Jakie wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii zwierząt?

Wszystkie operacje psów i kotów, odbywające się w naszym centrum, są przeprowadzane zgodnie z zasadami sztuki weterynaryjnej przez wykwalifikowanych chirurgów i pozostałych specjalistów. Podejmujemy odpowiednie kroki pozwalające zmniejszyć ryzyko powikłań pozabiegowych.

W ramach chirurgii zwierząt wykonujemy następujące zabiegi:

 • zabiegi w obrębie głowy (usuwanie nadziąślaków elektrokauterem, usuwanie krwiaków ucha, usuwanie zmian rozrostowych w obrębie głowy, korekcja nozdrzy i podniebienia miękkiego u ras brachycefalicznych, zabiegi na śliniankach),
 • zabiegi w obrębie klatki piersiowej (przepuklina przeponowa, usuwanie ciał obcych w przełyku),
 • zabiegi w obrębie jamy brzusznej (usuwanie ciał obcych w przewodzie pokarmowym, usuwanie guzów z jamy brzusznej, splenektomia, rozszerzenie i skręt żołądka, usuwanie kamieni z pęcherza moczowego oraz cewki moczowej, usunięcie woreczka żółciowego, nefrektomia, przepukliny, mastektomia),
 • medycyna rekonstrukcyjna (leczenie dużych ubytków skóry, przeszczepy),
 • chirurgia układu rozrodczego (sterylizacja, kastracja, wnętrostwo),
 • chirurgia okulistyczna (zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie rogówki, usunięcie gałki ocznej, operacje na powiekach jak korekcja entropium i ektropium, usunięcie guzów z powiek),
 • chirurgia pourazowa (leczenie pacjentów po wypadkach komunikacyjnych, pogryzieniach),
 • stomatologia (sanacja jamy ustnej, ekstrakcja zębów),
 • zabiegi ortopedyczne.

W ramach chirurgii zwierząt podejmujemy się także przeprowadzenia zabiegów kriochirurgicznych, polegających na usunięciu zmian rozrostowych z zastosowaniem ciekłego azotu. Metoda ta nie wymaga zakładania szwów, ochrony rany pooperacyjnej (zwierzę nie musi chodzić w kołnierzu czy w kubraku). Ponadto, dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć zmiany z miejsc niedostępnych lub trudnodostępnych dla ostrza skalpela.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym

W chirurgii zwierząt zapewnienie bezpieczeństwa podczas wizyt i prawidłowe przeprowadzenie wszelkich zabiegów jest priorytetem. Wykonujemy na miejscu badania krwi oraz badanie kardiologiczne, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta znieczulanego. Dzięki badaniom dodatkowym możemy zastosować znieczulenie adekwatne do stanu zdrowia i możliwości organizmu pacjenta. Zależnie od warunków stosujemy anestezję infuzyjną i wziewną.

Możliwość wyboru między tymi dwiema metodami pozwala na dodatkowe dostosowanie metody podania anestetyku do samopoczucia pacjenta i wskazań medycznych. Przed przystąpieniem do zabiegów chirurgii zwierząt takie przygotowanie jest ważne dla pomyślności operacji, co przekłada się bezpośrednio na rekonwalescencję. Dbamy, by w czasie zabiegu oraz po jego zakończeniu zapewnić zwierzęciu dostateczną ilość środków przeciwbólowych, by zwiększyć jego komfort fizyczny.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym są najwyższą gwarancją bezpieczeństwa. Narkoza inhalacyjna zapewnia najmniejsze obciążenie dla organizmu. Odłączenie dopływu środka usypiającego powoduje niemal natychmiastowe wybudzenie. To najbezpieczniejsze znieczulenie zwłaszcza w przypadku chirurgii zwierząt w podeszłym wieku, ciężarnych lub pacjentów pediatrycznych.

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.