• SZELKI czy OBROŻA ? •

Co wybrać dla szczeniaka ??

Zaczynając od obroży właściciel ma większą możliwość panowania i szybkiego reagowania nad szczeniakiem, przez co ten szybciej nauczy się chodzenia na smyczy oraz prawidłowego odczytywania bodźców ze środowiska zewnętrznego.

Jaką obroże wybrać ?
Przede wszystkim obroża dla powinna być adekwatna do jego rozmiaru. Nie może być ani zbyt ciężka dla ras miniaturowych czy zbyt wąska dla dużych ras, ponieważ będzie uciskać na krtań powodując dyskomfort. Musi mieć regulacje, żeby można było na bieżąco ją poszerzać wraz z rosnącym psem. Odradzamy stosowania kolczatek czy obroży uciskowych na codzienne spacery, ponieważ tylko odpowiednim szkoleniem pies oduczy się ciągnięcia na smyczy.

Należy pamiętać, że obroże nie są polecane u ras brachycefalicznych, czyli między innymi u buldogów francuskich, mopsów czy shih tzu, ponieważ mają one predyspozycje do zapadania się tchawicy, czego następstwem są trudności w oddychaniu prowadzące do niedotlenienia organizmu. W powyższym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą szelki bezuciskowe.
Również w przypadku psów potrzebujących bardzo dużej ilości ruchu lepiej sprawdzą się szelki. Na rynku jest wiele dostępnych modeli i na pewno każdy dobierze coś dla swojego pupila.

Pamietajmy ❗️Zarówno szelki jak i obroże nieprawidłowo założone będą powodować trwałe zniekształcenia stawów i wady postawy.

Przypominamy o trwającej do końca sierpnia akcji- LATO MALUCHA. Zapraszamy do wizyt i zapoznawania się z szerokim asortymentem zarówno szelek jak i obroży w naszym sklepiku.

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.