piątek, 02 marzec 2018 12:08

Medycyna regeneracyjna – terapia osoczem bogatopłytkowym: Wrocław

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Współpracujemy z firmą VET Stem Cell, która dostarcza kompleksowe rozwiązania medycyny regeneracyjnej. Terapia komórkami macierzystymi oraz osoczem bogatopłytkowym jest często stosowana przy chorobach układu ruchu, leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, urazów kości, chrząstek, ścięgien i mięśni, a także przy gojeniu tkanek miękkich.

Nasza klinika jako jedna z nielicznych przychodni w Polsce korzysta z najnowocześniejszych technik leczenia dolegliwości ortopedycznych. W związku z tym, że leczenie stanów zapalnych, złamań czy trudności ze zrostem kości bywa ciężkie dla czworonoga, warto wybrać innowacyjne metody leczenia, aby pomóc pupilom w codziennym funkcjonowaniu. Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracyjne w organizmie psa lub kota.

Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?

Bezpieczna i nieobciążająca terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje składniki krwi pacjenta, co przekłada się na mniejsze ryzyko pojawienia się powikłań czy pozostałych działań niepożądanych. Medycyna regeneracyjna to często wybierana alternatywa dla leczenia operacyjnego lub uzupełnienie operacji chirurgicznej. Płytki krwi, znajdujące się w osoczu, przyczyniają się do uwolnienia czynników wzrostu, stymulujących proces regeneracji. Dzięki temu wszystkie mechanizmy działają intensywniej – zwiększa się produkcja kolagenu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym nie ingeruje w organizm – nie stosujemy żadnych substancji sztucznych. Dzięki wzmocnieniu naturalnych mechanizmów przyspiesza się proces gojenia się ran, odbudowy ścięgien i eliminacji bólu.

Wyświetlony 162741 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 luty 2022 08:29

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.