środa, 11 październik 2017 10:31

Centrum profilaktyki - Wrocław

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – ta stara maksyma towarzyszy nam w codziennej pracy z naszymi czworonożnymi pacjentami. Każdego dnia dbamy nie tylko o leczenie zwierząt, ale także przykładamy dużą wagę do zapobiegania schorzeniom – czyli do profilaktyki.
Program dobrej profilaktyki składa się z kilku składowych:

  • Odrobaczanie – ze względu na obecność pasożytów w środowisku, zalecane jest odrobaczanie szczeniąt co miesiąc do ukończenia 6 miesiąca, oraz odrobaczanie dorosłych psów co 3-4 miesiące. W razie niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego warto wykonać badania kału, które pomogą w dobraniu odpowiedniego środka przeciwpasożytniczego.
  • Zabezpieczanie przeciw pchłom i kleszczom – w okresie wiosenno- letnim o raz jesiennym nie zapominajmy o zabezpieczeniu naszych zwierząt przeciwko ektopasożytom, ponieważ mogą one przenosić wiele chorób niebezpiecznych dla zdrowia naszego pupila. Na rynku jest wiele dostępnych form tego rodzaju profilaktyki. W razie wątpliwości, zapraszamy do naszego Centrum, nasz personel chętnie pomoże Państwu w dobraniu odpowiedniego preparatu.
  • Szczepienia ochronne – zgodnie z prawem każdy pies powinien raz w roku zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dodatkowo warto zabezpieczyć nasze zwierzęta przeciwko innym chorobom zakaźnym. Jeśli Państwa pies uwielbia kąpiele w jeziorach, warto również rozważyć przeprowadzenie szczepienia przeciwko Leptospirozie.
  • Czyszczenie gruczołów okołoodbytowych – jeśli zwierzę saneczkuje bądź nadmiernie interesuje się okolicą odbytu warto skontaktować się z lekarzem weterynarii, w celu skontrolowania gruczołów okołoodbytowych. Dodatkowo w naszym centrum ósme czyszczenie gruczołków jest gratis!
  • Obcinanie pazurków – jest to bardzo ważny element profilaktyki, gdyż zbyt długie pazury mogą utrudniać zwierzętom poruszanie się oraz powodują odczuwanie dyskomfortu.
  • Wizyty kontrolne – raz w roku zalecane jest skontrolowanie stanu zdrowia naszego czworonoga, podczas takiej wizyty warto wykonać podstawowe badania krwi, ponieważ wiele chorób w początkowym stadium nie daje żadnych objawów.
  • Kontrola masy ciała – należy pamiętać, iż otyłość u zwierząt jest niekorzystna dla zdrowia, w razie problemów z ustaleniem odpowiedniego programu żywienia zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Dietetyki.


Ponadto w naszym Centrum mogą Państwo założyć paszport dla swojego Pupila, który jest niezbędny, aby zwierzę mogło opuścić kraj. Regularna kontrola zdrowia oraz stosowana profilaktyka pozwoli naszym czworonogom cieszyć się zdrowiem przez długie lata !

Wyświetlony 243360 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 wrzesień 2021 06:51

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.