Opieka pozabiegowa

  • wielkość czcionki zmniejsz czcionkę powiększ czcionkę
  • Your Website Title

    Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.

Co dzieje sie z pacjentem przed zabiegiem ? - to juz wiemy ! 

Teraz czas, by przedstawić Państwu, co dzieje się z pupilami po opuszczeniu sali operacyjnej. Dla wielu osób jest to nadal ciekawostka. 

Po operacji pacjent na specjalnych noszach trafia do szpitala stanowiącego osobne, przeznaczone do tego pomieszczenie. Znajdują się tam przygotowane juz wcześniej miejsca składające się z maty grzewczej i kocy, na których układany oraz którymi przykrywany jest pacjent. W momencie pojawienia sie odruchu połykania zostaje usunięta rurka intubacyjna jak i podłączony zostaje tlen. W czasie,gdy pacjenci dochodzą do siebie są regularnie doglądani przez personel medyczny, w celu pomiaru i kontroli temperatury, oddechów oraz pracy serca. W takich warunkach czekamy, aż zwierzaki stopniowo podnoszą główki budząc się,a następnie starają podnieść sie na swoich czterech łapach. W momencie,gdy pacjent jest w stanie utrzymać równowagę, ma wyrównaną po zabiegu temperaturę ciała, a niekiedy wokalizuje pokazując swoją gotowość do wyjścia z naszego centrum - chwytamy za telefon i prosimy o odbiór zwierzaka. Najcześciej przyjeżdzają Państwo niczym na sygnale.? ?

Podczas odbioru pacjenta, pomimo panującej w tym momencie radości pupila jak i Właściciela - musimy skupić się na chwilkę w celu wysłuchania zaleceń pooperacyjnych. 

JAKICH?

1. W dniu zabiegu po powrocie do domu nie podajemy już nic do jedzenia ?

2. Po 6-8h możemy podać wodę do picia - W NIEWIELKICH ILOŚCIACH. Proszę się nie martwić o odwodnienie swojej pociechy - podczas oraz po zabiegu pacjent dostaje kroplówkę we wlewie dożylnym ? 

3. Apatia, zmęczenie, osolwialosc ? Nie powinny nas dziwić i być źródłem nerwów , gdyż organizm po takim wysiłku jakim jest zabieg - musi dojść do siebie. ?

4.ŚNIADANIE dnia kolejnego powinno być lekkostrawne, w porcji polowe mniejszej niż porcja codzienna ?

5. Wizyta kontrolna - dnia kolejnego, w celu oceny rany pooperacyjnej, zebrania wywiadu o samopoczuciu się zwierzęcia jak i podaży niezbędnych leków. ?

Gdy wszystko idzie zgodnie z planem widzimy sie w 10 dniu od zabiegu w celu zdjecia szwow i w nadziei żegnamy Państwa, że widzieć bedziemy sie tylko przy okazji szczepien i spacerów ! ??

 

Materiał przygotowała lek.wet. Daria Banaszczyk

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.