Świąteczne zagrożenia dla kotów

Zbliżają się święta, a co za tym idzie w naszych domach pojawiają się ozdoby,w tym rośliny mające umilić zbliżający się czas.

Wybierając je, pamiętajmy, że nie wszystkie sprzyjają naszym kocim jak i psim pupilom. Dziś skupmy się jednak na kotach.?

Jakich roślin powinniśmy unikać w święta, ale i na co dzień w naszych domach, by nie stanowiły one zagrożenia dla kociaków? Jest tego całkiem sporo, lecz czego nie zrobimy dla naszych podopiecznych! Spożycie choćby niewielkiej części tych roślin powoduje zatrucia,od lekkich do ciężkich postaci. 

A WIĘC, z domów pozbywamy się o dziś : 

1. DRACEN!
2.SKRZYDŁOKWIATÓW!
3. ALOESÓW!
4. FIKUSÓW!
5. AZALII!
6. LILII!
7. modnej ostatnimi czasy MONSTERY!?
8. pojawiającej się co roku na wielu świątecznych stołach PIOSENCJI, znanej jako GWIAZDA BETLEJEMSKA.?

 Świątecznym zagrożeniem nie są jedynie rośliny, ale także przeróżne bombki, zawieszki i łańcuchy, na które musimy uważać, by nie znalazły się w brzuszkach naszych kotów! ?Nawet choinka będąca miejscem chowania prezentów i radością ich znajdowania jest jednocześnie zbiorem ostrych igieł lubiących wbijać się, uszkadzając przy tym rogówkę naszym kocim wariatom. 

Zbliżający się czas wiąże się z odpoczynkiem,relaksem i zabawą, ale także z przygotwaniem oraz ścisłą kontrolą tak, by każdy z nas mógł cieszyć się z rodziną w domu zamiast w lecznicy weterynaryjnej.?

 

Materiał przygotowała lek.wet. Daria Banaszczyk.

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.