Oferta

Oferta (14)

Podczas wizyt w naszym gabinecie okulistycznym dla zwierząt zawsze zadają nam Państwo wiele pytań dotyczących samego badania, dlatego też postanowiliśmy pokrótce opisać jak i czym zaglądamy w oczy Państwa pupilom:
Badanie okulistyczne jest wieloetapowe i tak naprawdę zaczyna się już z chwilą wejścia pacjenta do naszego gabinetu i jego szczegóły zanudziłyby Państwa, dlatego skupiliśmy się na tych najciekawszych, z punktu widzenia obserwatora,badaniach:

1. Badanie przy użyciu lampy szczelinowej:

Podobnie jak mikroskop, lampa szczelinowa powiększa, co pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu oglądanych obiektów. Umożliwia ona ocenę m.in. rogówki, tęczówki, soczewki oraz komory przedniej. Dzięki niej jesteśmy także w stanie bardzo szczegółowo zbadać brzegi i wewnętrzne powierzchnie powiek. Badanie w lampie szczelinowej jest nieinwazyjne.

2. Badanie przy użyciu oftalomskopu pośredniego oraz bezpośredniego:

Dzięki temu badaniu możemy dokładnie ocenić stan dna oka. Jest to jeden z ważniejszych badań wchodzących w skład badania okulistycznego. Służy zarówno do oceny stanu oka, jak i stanu ogólnego zwierzęcia.

3. Mierzenie ciśnienia przy użyciu tonometru, które pomocne jest podczas diagnozowania jaskry bądź zapalenia błony naczyniowej oka.

Badanie to jest pomocne podczas diagnozowania jaskry bądź zapalenia błony naczyniowej oka. Przed wykonaniem badań, które mogłyby wiązać się z dyskomfortem bądź bólem zwierzęcia, jego oczy są znieczulane kroplami, tak aby zapewnić mu możliwie największy komfort podczas badania.

SALON FRYZJERSKI przy CENTRUM WETERYNARYJNYM EKOVET oferuje:

  • Strzyżenie według wskazówek i fantazji klienta lub wzorców FCI
  • Trymowanie
  • Kąpiele z masażem relaksującym, lecznicze oraz oczyszczające (z użyciem odpowiednio dobranych do sierści i skóry  kosmetyków)
  • Czesanie
  • Stylizacja psich fryzur
  • Przygotowanie psów do wystaw
  • Rozczesywanie skołtunionej i trudnej do pielęgnacji sierści
  • Porady dotyczące pielęgnacji poduszek łap , szczególnie zimą
  • Porady w zakresie indywidualnego doboru kosmetyków i codziennej pielęgnacji

Każdy zwierzak w naszym salonie jest traktowany wyjątkowo. Ważne jest też, by czuł się podczas wizyty  pewnie i spokojnie, co jest dodatkowym zadaniem dla Groomera, które ułatwia pracę i tworzy dobry kontakt ze zwierzakiem i jego zadowolenie, dlatego też wolę go „zagadać’ , żeby rozluźnić atmosferę.
Zachęcam także do wizyt nie tylko w celu strzyżenia, ale także na  okresową pielęgnację czyszczenia uszu, wycięcia sierści między opuszkami, wyczesania lub kąpiel, Systematyczne zabiegi zapewnią lepszy kontakt ze mną , swobodniejsze  zachowanie Państwa pupila, a przede wszystkim są krótsze, a sierść w lepszej kondycji.
Nie używam poskarmiaczy, ani środków uspakajających, gdyż wiem, że wpływa to negatywnie na zwierzę.  Jeżeli Państwo życzycie sobie aby Wasz pupil w trakcie wizyty był znieczulony, to zajmuje się tym lekarz  weterynarii.

Do zabiegów pielęgnacyjnych używam profesjonalnych kosmetyków dla zwierząt. Przywiązuję także ogromną wagę do higieny i dezynfekcji sprzętu.

Ważne :

  • przyjmuję tylko psy i koty zaszczepione przeciw wściekliźnie,
  • przed zabiegiem TRYMOWANIA  proszę nie kąpać pieska minimum 2 - 3 tygodnie,
  • jeżeli  zwierzę ma być strzyżone, a rezygnujecie Państwo z kąpieli w naszym studio, proszę aby Państwa pupil był wyczesany i wykapanego najlepiej dzień przed wizytą u nas,
  • proszę o poinformowanie mnie o : chorobach skórnych, alergiach, trudnym charakterze oraz innych ważnych informacjach dla samopoczucia Państwa pupila,
  • przed wizytą proszę, aby pies nie był najedzony, ale za to dobrze wybiegany.

     
    Obcinanie pazurków oraz kosmetyka uszu przy kompleksowej usłudze wykonywane są GRATIS.

    PRZYGOTOWANIE DO WYSTAW  jest omawiane z właścicielem i wyceniane indywidualnie.

    Proszę o wcześniejsze telefoniczne uzgadnianie terminu wizyty tel 71 373-83-50 do 53
    W  razie rezygnacji z wizyty, proszę także o wcześniejsze powiadomienie mnie telefonicznie lub na maila : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Ostateczna cena zabiegów ustalana jest z właścicielem po obejrzeniu zwierzęcia.

    Od pierwszej wizyty  obejmującej strzyżenie lub trymowanie wraz z kąpielą oferujemy Państwu KARTĘ STAŁEGO KLIENTA, która upoważnia do:
    --- bezpłatnej kąpieli  podczas każdej 4 wizyty przy  kompleksowej usłudze strzyżenia lub trymowania,
    --- co 6 odwiedziny w salonie  – przysługuje państwu rabat na cały zabieg 25 %.

    Nasi  klienci chętnie wracają na kolejne zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne, zapraszam więc serdecznie !

Współpracujemy z firmą VET Stem Cell, która dostarcza kompleksowe rozwiązania medycyny regeneracyjnej. Terapia komórkami macierzystymi oraz osoczem bogatopłytkowym jest często stosowana przy chorobach układu ruchu, leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów, urazów kości, chrząstek, ścięgien i mięśni, a także przy gojeniu tkanek miękkich.

Nasza klinika jako jedna z nielicznych przychodni w Polsce korzysta z najnowocześniejszych technik leczenia dolegliwości ortopedycznych. W związku z tym, że leczenie stanów zapalnych, złamań czy trudności ze zrostem kości bywa ciężkie dla czworonoga, warto wybrać innowacyjne metody leczenia, aby pomóc pupilom w codziennym funkcjonowaniu. Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracyjne w organizmie psa lub kota.

Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?

Bezpieczna i nieobciążająca terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje składniki krwi pacjenta, co przekłada się na mniejsze ryzyko pojawienia się powikłań czy pozostałych działań niepożądanych. Medycyna regeneracyjna to często wybierana alternatywa dla leczenia operacyjnego lub uzupełnienie operacji chirurgicznej. Płytki krwi, znajdujące się w osoczu, przyczyniają się do uwolnienia czynników wzrostu, stymulujących proces regeneracji. Dzięki temu wszystkie mechanizmy działają intensywniej – zwiększa się produkcja kolagenu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym nie ingeruje w organizm – nie stosujemy żadnych substancji sztucznych. Dzięki wzmocnieniu naturalnych mechanizmów przyspiesza się proces gojenia się ran, odbudowy ścięgien i eliminacji bólu.

W naszej przychodni zajmujemy się również dietetyką weterynaryjną. Nie ma żadnych wątpliwości, że prawidłowe żywienie ma niebagatelny wpływ na kondycję zdrowotną naszych pupilów. Wybór odpowiedniej diety dla psa lub kota ma decydujące znaczenie w profilaktyce i leczeniu zwierząt. Zapewniamy profesjonalną pomoc w indywidualnym doborze najlepszej karmy dla czworonoga. Dokładamy wszelkich starań, aby wyeliminować złe nawyki żywieniowe i uwzględnić wiek, masę ciała, rasę i stan zdrowia podopiecznego, wybierając odpowiednią karmę dla zwierząt. Uwzględnianie wymienionych parametrów pozwoli ustalić zbilansowaną dietę, utrzymującą zwierzę w doskonałej kondycji.

Dlaczego odpowiedni dobór karmy jest tak ważny?

Właściwy sposób żywienia jest w stanie zapobiec chorobom żywieniowo zależnym, takim jak: otyłość, zapalenie trzustki czy cukrzyca. Co więcej, dieta weterynaryjna jest wręcz koniecznością w przypadku istnienia schorzeń układu pokarmowego psa lub kota. Takie choroby mogą objawiać się długotrwałym brakiem apetytu, częstymi wymiotami, biegunką i nagłą utratą masy ciała zwierzęcia. Ustalenie zbilansowanej diety skutecznie przyspiesza powrót czworonoga do pełnego zdrowia. W niektórych przypadkach zmiana sposobów żywienia może uratować życie choremu pupilowi. W naszej klinice dbamy o najwyższą jakość sprzedawanych produktów, aby mieć pewność, że wraz z wysiłkiem podejmowanym przez naszych lekarzy pozwolą one na uzyskanie najlepszej kondycji czworonożnego przyjaciela.

W naszym centrum udzielamy pomocy w zakresie ortopedii weterynaryjnej. Specjalizujemy się w leczeniu układu ruchu zwierząt. Pomagamy domowym czworonogom w dojściu do optymalnej sprawności po operacjach chirurgicznych i urazach. W ramach ortopedii dla psów i kotów przeprowadzamy również skuteczne terapie dla zwierząt chorujących na różnego rodzaju schorzenia układu ruchu. Dzięki zaawansowanej diagnostyce jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać przyczynę problemów zdrowotnych pupila. Na podstawie szczegółowej diagnozy opracowujemy indywidualny program leczenia ortopedycznego czworonogów.

Kompleksowe leczenie ortopedyczne

W naszym centrum wykonujemy:

  • kompleksowe badanie ortopedyczne kulawizny, badanie radiologiczne z wykorzystaniem cyfrowego aparatu RTG,
  • diagnostykę ortopedyczną i radiologiczną chorób zwyrodnieniowych u pacjentów starszych,
  • diagnostykę dysplazji u kociąt i szczeniąt,
  • diagnostykę i terapię uszkodzeń więzadła krzyżowego u psów metodami TTA oraz TPLO,
  • leczenie chorób stawu łokciowego oraz stawów biodrowych u psów młodych i starszych,
  • leczenie pourazowe, naprawa złamań,
  • terapię schorzeń kręgosłupa i schorzeń ortopedycznych oraz neurologicznych (zespół końskiego ogona),
  • leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod (osocze bogatopłytkowe, terapia komórkami macierzystymi),
  • iniekcje dostawowe wiskoprotez w terapii przewlekłej choroby zwyrodnieniowej.

W naszej placówce przyjmujemy wszystkich pacjentów – niezależnie od rodzaju schorzenia. Nieważne, czy jest to drobny uraz, czy poważniejsze uszkodzenie wymagające interwencji chirurga – w każdym przypadku dostosujemy indywidualne metody leczenia, dopasowując je do konkretnego rodzaju dolegliwości i stopnia rozwoju choroby. Leczenie ortopedyczne zawsze jest poprzedzone szczegółowym wywiadem z opiekunem zwierząt w celu ustalenia czasu wystąpienia schorzenia i jego ewentualnych przyczyn.

Szanowni Klienci w naszym Centrum Weterynaryjnym już od wejścia wita Państwa nasza miła obsługa recepcji. Właśnie w tym miejscu, poprzez rejestrację, zaczynają i kończą Państwo swoją wizytę w naszym Centrum. Centrum rejestracji  wydaje zalecone przez lekarza weterynarii leki. Dodatkowo właśnie tu istnieje możliwość zapisania się na kolejne wizyty oraz zrobienia niezębnych  zakupów.

Zespół naszej recepcji służy pomocą w każdej sytuacji - tutaj mogą otrzymać Państwo szklankę wody lub ciepłego napoju, papierowe ręczniczki czy miskę z wodą dla spragnionego pupila.

Z chęcią udzielimy  Państwu niezbędne informacje o przebiegu wizyt oraz odpowiemy na pytania z zakresu żywienia i pielęgnacji zwierząt. W celu ułatwienia Państwu pierwszego kontaktu z naszym Centrum, przedstawiamy kilka przydatnych informacji.

 

I. Godziny pracy oraz inne informacje wstępne

Godziny przyjmowania pacjentów:

  • od poniedziałku do piątku: 7.30-21.00
  • w sobotę: 7.30-18.00
  • w niedziele 10.00 do 16.00
  • w święta: 10.00 do 16.00

Godziny pracy recepcji:
od poniedziałku do soboty: 9.00-21.30

Uprzejmie informujemy, że poza godzinami pracy recepcji, pierwszeństwo mają klienci zgłaszający się na wizyty lekarskie. Wszyscy klienci pragnący wówczas zrobić zakupy w naszym sklepiku, będą obsługiwani w drugiej kolejności.

Aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa pupilom przypominamy, aby koty przyprowadzać w transporterach, a psy na smyczach.

II. Wizyty, rezerwacje, rejestracja

Mając na uwadze komfort Państwa oraz naszych pacjentów, oferujemy możliwość umówienia wizyty lekarskiej na konkretny dzień i godzinę.

Rezerwacji można dokonać:

  • Rezerwacja telefoniczna
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel: 71 373 83 50-52
    kom: 609 722 889
  • Zadzwoń

Obowiązkiem rezerwacji terminu objęte są wizyty u specjalisty ortopedy i okulisty dr wet. Piotra Sieczko oraz wszystkie zabiegi i badania diagnostyczne, wymagające znieczulenia.

Przed rozpoczęciem każdej wizyty (umówionej lub nie) prosimy o zgłoszenie się w recepcji
w celu wpisania do kolejki osób oczekujących:

  • zostaną Państwo poproszeni o podanie nazwiska, imienia zwierzaka oraz przedstawienie w kilku słowach celu wizyty,
  • nowi klienci będą proszeni o podanie danych osobowych w celu założenia karty klienta (imię, nazwisko, adres zamieszkania/zameldowania, nr telefonu, adres e-mail) oraz danych naszego nowego pacjenta (imię, płeć, wiek, masa ciała)

Kolejność przyjmowania pacjentów:

  • pacjenci powypadkowi oraz będący w sytuacji zagrożenia życia mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi pacjentami,
  • pacjenci umówieni na konkretną godzinę są przyjmowani wg zapisu w terminarzu,
  • pozostali pacjenci przyjmowani są wg kolejności zgłoszenia w recepcji.

Czas oczekiwania na wizytę może być różny ze względu na indywidualne podejście lekarza do każdego pacjenta - każdy pupil otrzymuje fachową pomoc, a lekarz poświęca mu tyle czasu i uwagi, ile uznaje za konieczne.

III. Profesjonalny sklep zoologiczny

W trosce o zdrowie i zadowolenie naszych podopiecznych, w Centrum Ekovet funkcjonuje w pełni wyposażony profesjonalny sklep zoologiczny. Zapewniamy wysokiej jakości asortyment, który został specjalnie dobrany przez lekarzy weterynarii, naszą Panią dietetyk oraz oczywiście potwierdzony przez Państwa oraz naszych podopiecznych.

W sklepie Centrum Weterynaryjnego Ekovet otrzymują Państwo:

  • pewność wysokiej jakości wyselekcjonowanych produktów- nasze produkty pochodzą bezpośrednio od dystrybutorów. Gwarantujemy ich prawidłowe przechowywanie, co ma szczególne znaczenie w przypadku produktów żywnościowych
  • pomoc w doborze produktów według Państwa potrzeb, a także wieku, kondycji i preferencji Państwa pupila,
  • realizację indywidualnych zamówień,
  • niskie ceny, oferty promocyjne, rabaty dla stałych klientów,
  • możliwość ustalenia indywidualnego planu żywieniowego u naszego dietetyka weterynaryjnego

Oferujemy doskonałe produkty zarówno znanych i cenionych producentów, jak i małych innowacyjnych firm. Przy wyborze zawsze decyduje jakość składników z których powstaje karma. w naszym sklepie znajdą Państwo między innymi:

  • diety weterynaryjne (Royal Canin, Hill's, Eukanuba, Trovet, 4t, Purina, Animonda)
  • karmy bytowe (Green Pantry, O'canis, Alpha spirit, Gosbi, Naturo ?
  • przysmaki (Brit, Orijen, Planet Pet, Royal Canin, Trovet, Eukanuba),
  • suplementy diety oraz witaminy.

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, asortyment sklepu nieustannie jest poszerzany oraz wzbogacany o nowości rynkowe. Staramy się w pierwszej kolejności kierować jakością zamawianych produktów.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór różnorakich artykułów zoologicznych, między innymi:

  • zabawki,
  • artykuły higieniczne (kuwety, podkłady higieniczne, woreczki na psie nieczystości),
  • piaski, żwirki,
  • obroże, smycze, szelki, kagańce itp.,
  • ubranka (zimowe, przeciwdeszczowe), obuwie ochronne,
  • ultralekkie transportery.

Pod czujnym okiem naszej groomerki, skompletowaliśmy dla Państwa również szereg kosmetyków, środków pielęgnacyjnych oraz szczotek i grzebieni, które skutecznie pomogą w utrzymaniu sierści Państwa pupili w dobrej kondycji.

Centrum Ekovet nie zapomina również o naszych małych futerkowych gryzoniach – specjalnie dla nich sprowadziliśmy całą linię naturalnych przysmaków, które nie tylko sprawią im radość, ale zadbają również o prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i moczowego, oraz, w sposób zupełnie naturalny, umożliwią ścieranie zębów. w naszej ofercie znajdują się:

  • świeże suszone zioła,
  • owoce,
  • warzywa,
  • kwiaty,
  • siana,
  • karmy,
  • wyposażenie klatek i transportery.

Zachęcamy gorąco do zapoznania się dokładnie z asortymentem naszego sklepu oraz przypominamy o możliwości otrzymania zniżek za zakupy*

*Informacji o wszystkich aktualnych promocjach i rabatach udziela recepcja Centrum Weterynaryjnego Ekovet

W naszej klinice oferujemy bardzo szeroki zakres zabiegów z dziedziny stomatologii weterynaryjnej. Higiena jamy ustnej czworonogów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Opiekunów pupilów, dlatego coraz więcej osób korzysta z wiedzy stomatologa dla zwierząt we Wrocławiu. W naszym centrum kompleksowo dbamy o zdrowie zębów i dziąseł pacjentów.

Jakie zabiegi wykonuje stomatolog zwierząt?

Stomatolog dla zwierząt wykonuje następujące zabiegi:

  • sanacja jamy ustnej wraz z polerowaniem szkliwa,
  • ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych i zębów stałych,
  • usuwanie zmian rozrostowych wywodzących się z tkanek miękkich przy pomocy elektrokautera.

Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym pacjenta, dlatego przed ich rozpoczęciem należy wykonać podstawowe badania krwi – bilans przedoperacyjny. Podczas zabiegów przeprowadzamy płyno- oraz tlenoterapię, a stomatolog dla zwierząt stale czuwa nad funkcjami życiowymi pacjenta.

Kiedy należy udać się do stomatologa dla zwierząt?

Warto pamiętać, że regularne kontrole stomatologiczne to jeden z najważniejszych obowiązków opiekunów psów i kotów. Najważniejsza jest profilaktyka – brak odpowiednich nawyków higienicznych prowadzi bezpośrednio do rozwoju wielu chorób zębów i przyzębia, a w konsekwencji do zaburzeń w zakresie pracy narządów wewnętrznych. Do stomatologa dla zwierząt należy się udać także wtedy, gdy u czworonoga można zaobserwować brak apetytu, nieprzyjemny oddech, kamień, nadmierne ślinienie się, brak zęba lub zaczerwienione dziąsło.

Oprócz wykonywanych przez nas zabiegów w naszym Centrum znajduje się szereg produktów zapobiegających odkładaniu się osadu, a co za tym idzie tworzeniu się kamienia nazębnego. Preparaty te dobieramy indywidualnie do każdego czworonoga, znajdując tym samym najlepsze rozwiązanie.

 

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – ta stara maksyma towarzyszy nam w codziennej pracy z naszymi czworonożnymi pacjentami. Każdego dnia dbamy nie tylko o leczenie zwierząt, ale także przykładamy dużą wagę do zapobiegania schorzeniom – czyli do profilaktyki.
Program dobrej profilaktyki składa się z kilku składowych:

  • Odrobaczanie – ze względu na obecność pasożytów w środowisku, zalecane jest odrobaczanie szczeniąt co miesiąc do ukończenia 6 miesiąca, oraz odrobaczanie dorosłych psów co 3-4 miesiące. W razie niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego warto wykonać badania kału, które pomogą w dobraniu odpowiedniego środka przeciwpasożytniczego.
  • Zabezpieczanie przeciw pchłom i kleszczom – w okresie wiosenno- letnim o raz jesiennym nie zapominajmy o zabezpieczeniu naszych zwierząt przeciwko ektopasożytom, ponieważ mogą one przenosić wiele chorób niebezpiecznych dla zdrowia naszego pupila. Na rynku jest wiele dostępnych form tego rodzaju profilaktyki. W razie wątpliwości, zapraszamy do naszego Centrum, nasz personel chętnie pomoże Państwu w dobraniu odpowiedniego preparatu.
  • Szczepienia ochronne – zgodnie z prawem każdy pies powinien raz w roku zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dodatkowo warto zabezpieczyć nasze zwierzęta przeciwko innym chorobom zakaźnym. Jeśli Państwa pies uwielbia kąpiele w jeziorach, warto również rozważyć przeprowadzenie szczepienia przeciwko Leptospirozie.
  • Czyszczenie gruczołów okołoodbytowych – jeśli zwierzę saneczkuje bądź nadmiernie interesuje się okolicą odbytu warto skontaktować się z lekarzem weterynarii, w celu skontrolowania gruczołów okołoodbytowych. Dodatkowo w naszym centrum ósme czyszczenie gruczołków jest gratis!
  • Obcinanie pazurków – jest to bardzo ważny element profilaktyki, gdyż zbyt długie pazury mogą utrudniać zwierzętom poruszanie się oraz powodują odczuwanie dyskomfortu.
  • Wizyty kontrolne – raz w roku zalecane jest skontrolowanie stanu zdrowia naszego czworonoga, podczas takiej wizyty warto wykonać podstawowe badania krwi, ponieważ wiele chorób w początkowym stadium nie daje żadnych objawów.
  • Kontrola masy ciała – należy pamiętać, iż otyłość u zwierząt jest niekorzystna dla zdrowia, w razie problemów z ustaleniem odpowiedniego programu żywienia zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Dietetyki.


Ponadto w naszym Centrum mogą Państwo założyć paszport dla swojego Pupila, który jest niezbędny, aby zwierzę mogło opuścić kraj. Regularna kontrola zdrowia oraz stosowana profilaktyka pozwoli naszym czworonogom cieszyć się zdrowiem przez długie lata !

Nasz okulistyczny gabinet weterynaryjny we Wrocławiuo to świetnie wyposażona placówka, gdzie specjaliści od okulistyki zwierząt zajmują się diagnostyką oraz leczeniem chorób narządu wzroku czworonogów. Dzięki ogromnej wiedzy na temat schorzeń i zaburzeń wzroku u psów czy kotów okulista dla zwierząt może nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. W okulistycznym gabinecie weterynaryjnym zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie – zawsze w przyjaznej atmosferze zarówno dla czworonożnych przyjaciół, jak i ich opiekunów.

Jakie badania wzroku przeprowadza okulista dla zwierząt?

Nasz okulistyczny gabinet weterynaryjny to wykwalifikowany zespół specjalistów dysponujący pełnym zapleczem diagnostycznym. Swoimi umiejętnościami chcemy ratować zdrowie zwierząt. Ogromna wiedza z zakresu okulistyki zwierząt pozwala nam indywidualnie traktować każdego pacjenta. Wiemy, że nawet podczas bezbolesnego badania zwierzę po prostu się boi, dlatego robimy wszystko co w naszej mocy, by spotkanie z okulistą dla zwierząt było dla pupila bezstresowe.

Przeprowadzamy następujące badania okulistyczne:

  • badanie w lampie szczelinowej,
  • oftalmoskopię pośrednią i bezpośrednią,
  • tonometrię (pomiar ciśnienia),
  • test Schirmera (ocena produkcji łez),
  • test fluoresceinowy,
  • wymazy z worka spojówkowego.

Dzięki kamerze siatkówkowej ClearView właściciele czworonogów mogą zobaczyć to samo, co aktualnie bada lekarz. Co więcej, w naszym okulistycznym gabinecie weterynaryjnym przeprowadzamy również kwalifikacje do zabiegu fakoemulsyfikacji (usunięcia zaćmy), diagnostykę i chirurgiczne korekcje wad powiek oraz przydatków oka, leczenie zespołu suchego oka, jaskry, schorzeń rogówki i zapalenia błony naczyniowej, a także kriochirurgię.

Kiedy wybrać się do okulisty dla psów i kotów? Zauważenie problemów ze wzrokiem u pupila nie jest proste. Jeżeli Państwa czworonożni przyjaciele wykazują niepokojące zachowania, które mogłyby sugerować zaburzenia widzenia, prosimy o kontakt w sprawie wizyty u okulisty dla zwierząt.

Co więcej, w naszym gabinecie okulistycznym dla zwierząt wykonujemy m.in.:

  • Zabiegi fakoemulsyfikacji (usunięcia zaćmy):
  • Diagnostykę i chirurgiczne korekcje wad powiek oraz przydatków oka
  • Diagnostykę oraz leczenie m.in.:

∘ zespołu suchego oka

∘ jaskry

∘ schorzeń rogówki

∘ zapalenia błony naczyniowej

  • Kriochirurgię (usuwanie zmian z zastosowaniem ciekłego azotu)

Zauważenie problemów ze wzrokiem u zwierząt nie jest tak proste, jak u ludzi. Dlatego, jeżeli Państwa pupile wykazują zachowania, które mogłyby sugerować zaburzenia w widzeniu – bądź objawy chorób oczu, prosimy o zastanowienie się nad wizytą w u okulisty dla zwierząt.

Zaćma

Zaćmą nazywamy nieprzezierność soczewki oka.

Początkowo może ona zostać niezauważona przez Opiekunów, czy podczas rutynowych kontroli internistycznych, bywa bowiem że we wczesnej fazie jest jedynie niewielką zmianą dostrzegalną tylko podczas szczegółowego badania okulistycznego.

Wraz z rozwojem choroby zaćma obejmuje coraz większe obszary soczewki, aż do zajęcia jej w całości. Takie stadium powoduje brak możliwości docierania światła do siatkówki, przez co uniemożliwia prawidłowe widzenie zwierzęcia.

W wyniku tego procesu Opiekun może zauważyć, że pies zaczyna obijać się o przedmioty, nie rozpoznaje od razu domowników czy zaczyna zachowywać się bardzo niepewnie podczas spacerów.

Czy zaćma oznacza, że pies nigdy już nie będzie widział ?

Na szczęście NIE! W medycynie weterynaryjnej, podobnie jak w ludzkiej, również wykonujemy zabiegi FAKOEMULSYFIKACJI, czyli usunięcia soczewki z zaćmą, z możliwością wstawienia nowej.

Oczywiście, przed takim zabiegiem, wymagane jest odpowiednie przygotowanie: przeprowadzenie pełnego badania okulistycznego, ocena czy siatkówka pracuje prawidłowo, wykonanie badań krwi (często zaćma może pojawić się wtórnie do cukrzycy) oraz wykonania badań dodatkowych, które wykażą czy zwierze może zostać bezpiecznie znieczulone do zabiegu.

Pamiętajmy również, że mitem jest twierdzenie, że zaćma dotyczy jedynie zwierząt starych.

 

Uwaga: wykonywanie zabiegu usuwania zaćmy zostało chwilowo wstrzymane.
Diagnostykę przeprowadzamy na bieżąco.

Wczesne wykrycie choroby serca pozwoli spowolnić rozwój dolegliwości i znacznie przedłuży  komfortowe życie psów i kotów. W ostatnich latach kardiologia weterynaryjna znacznie się rozwinęła – to jedna z najprężniej działających dziedzin medycyny weterynaryjnej. Kardiolog dla zwierząt często pomaga psom i kotom w podeszłym wieku, choć choroby serca dotykają również pacjentów w innym wieku. Pacjenci dotknięci nagłymi stanami kardiologicznymi (obrzęk płuc, wodosierdzie) otrzymują od kardiologa dla zwierząt szybką i profesjonalną pomoc mającą na celu wyprowadzenie ze stanu zagrażającego życiu.

Badania kardiologiczne psów i kotów

Zapewniamy pełną opiekę kardiologiczną we Wrocławiu. Specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji umożliwia kompleksową diagnostykę chorób kardiologicznych u czworonogów. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa doświadczony kardiolog dla zwierząt. Podstawowe badanie kardiologiczne polega na szczegółowym wywiadzie z opiekunem oraz badaniu klinicznym zwierzęcia (osłuchanie serca i płuc, ocena jakości tętna, ocena sposobu oddychania, ocena wyglądu błon śluzowych).

W zakres dodatkowych badań diagnostycznych wchodzą:

  • badania krwi,
  • badanie rentgenowskie klatki piersiowej,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • badanie EKG,
  • badanie echokardiograficzne.

W klinice przeprowadzamy punkcje terapeutyczne i diagnostyczne worka osierdziowego, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej.

Kiedy udać się do kardiologa dla zwierząt?

Wizyta u kardiologa dla zwierząt jest obowiązkowa, jeśli u pupila pojawiają się następujące objawy: kaszel po wysiłku (także przy wysokiej temperaturze), nietolerancja wysiłkowa, zasłabnięcia, dyszenie i sapanie po wysiłku, siny język, spadek masy mięśniowej, duszność. Warto zgłosić się na konsultację kardiologiczną, jeśli u szczeniąt pojawia się bardzo słaby przyrost masy ciała i brak chęci do podjęcia aktywności. Kardiolog dla zwierząt powinien regularnie badać starsze psy (powyżej 8 roku życia) i koty, a także psy hodowlane, zanim te zostaną włączone do rozrodu. Istnieją też rasy predysponowane genetycznie do występowania wad genetycznych serca (jak maine cone, ragdoll czy bokser), u których pierwsze badanie zaleca się wykonać jeszcze w wieku młodzieńczym.

Rozwój diagnostyki obrazowej znacznie ułatwia pracę naszego zespołu i przybliża nas do postawienia ostatecznej, trafnej diagnozy. W zakresie obrazowania, do dyspozycji naszych Pacjentów mamy szeroko pojęte badania RTG oraz USG. To lekarze w naszym Centrum decydują, po wywiadzie z Właścicielem oraz badaniu klinicznym, o doborze najwłaściwszego dla swojego Pacjenta badania.

Wykonujemy też badania zlecone z innych zakładów leczniczych. Jeśli, zatem zwierzę jest pod opieką innej kliniki weterynaryjnej, należy zgłosić się na badanie ze skierowaniem od lekarza prowadzącego - umożliwia nam to wykonanie pożądanego badania, jak również liczby i rodzaju projekcji danej okolicy, tak aby miały one odpowiednią wartość diagnostyczną.

Centrum radiologii (RTG)

Najczęściej zdjęcia rentgenowskie wykonujemy na pacjentach przytomnych, jednak w określonych sytuacjach ( pacjent agresywny, RTG ortopedyczne) konieczne jest uspokojenie farmakologiczne. U pacjentów z dusznością, niestabilnych krążeniowo-oddechowo również odstępujemy od wykonania zdjęcia przed ich stabilizacją. Jeśli badanie rentgenowskie jest planowane, należy zwierzę odpowiednio do niego przygotować.

Do zdjęć RTG jamy brzusznej, miednicznej oraz takich, które wymagają znieczulenia, zarówno pies, jak i kot powinny być na czczo (głodówka 8-12 godzinna). Z badanej okolicy powinny być usunięte wszelkie elementy uprzęży, szelek, obroże oraz większe zabrudzenia z sierści, ponieważ będą one źródłem artefaktów na zdjęciu rentgenowskim.

 

Centrum ultrasonografii ( USG )

Badanie ultrasonograficzne jest cennym narzędziem służącym do oceny narządów jamy brzusznej, klatki piersiowej, szyi oraz głowy. Jest małoinwazyjne, bezbolesne. Jedyną zmianą, jaką Państwo możecie zaobserwować u swojego podopiecznego, to brak sierści w badanej okolicy, ponieważ wygolenie jest najczęściej niezbędne do odpowiedniego zobrazowania badanych struktur.

Do planowanego badania ultrasonograficznego zwierzę powinno być na czczo - ok. 8-12 godzin w przypadku kota oraz 12-18 godzin w przypadku psa, wodę do picia należy odstawić na ok. 2 h przed badaniem; ostatni spacer z psem na czynności fizjologiczne powinien odbyć się na ok. 2 h przed wizytą. Zalecamy również, aby przed badaniem podawać środku niwelujące nadmiar gazuz przewodu pokarmowego (np. Esumisan) na min. 2-3 dni przed badaniem.

Nasz zespół bardzo często korzysta z badania ultrasonograficznego również w stanach nagłych. Wtedy Pacjent poddawany jest badaniu bez przygotowania. Tzw. badanie global fast jest nieocenionym narzędziem diagnostycznym i pozwala na zaplanowanie dalszych procedur u takiego Pacjenta.

W Centrum weterynaryjnym Ekovet mamy możliwość wykonania następujących badań laboratoryjnych:

  • Morfologia krwi
  • Ocena mikroskopowe rozmazu krwi ( z uwzględnieniem liczby retikulocytów -przydatnych w diagnostyce anemii) - Badań biochemicznych krwi - zarówno w zakresie podstawowych parametrów jak i badanie poziomu specyficznej lipazy trzustkowej oraz pozimu T4 całkowitej (parametr tarczycowy)
  • Badanie ogólne moczu
  • Badanie mikroskopowe osadu moczu
  • Badania cytologiczne -
  • Badania serologiczne- szybka diagnostyka chorób zakaźnych i odkleszczowych
  • Badania bakteriologiczne (wykonywane są w laboratorium zewnętrznym)


Za nim zdecydują się Państwo na wykonanie konkretnego badania należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Do badań krwi zwierzę powinno być przynajmniej 8h na czczo tzn. nie przyjmować jedzenia, jendak nie należy zabierać zwierzęciu wody.
  • W przypadku pacjentów geriatrycznych zalecana jest przynajmniej 12h głodówka.
  • Próbka moczu, którą pobieracie Państwo do jałowego pojemnika na mocz powinna być dostarczona do badania w ciągu 2h od momentu pobrania.
  • Badanie kału: najlepiej pobierać próbki z każdego oddanego kału z 3 dni, a następnie próbki dostarczyć do naszego Centrum. Wykonanie badania parazytologicznego z próbki zbiorczej pozwala z większym prawdopodobieństwem wykluczyć lub potwierdzić obecność pasożytów.
  • W przypadku chorób skóry i uszu nie należy czyścić skóry/ uszu przed wizytą tak, aby lekarz mógł pobrać wystarczającą ilość materiału do badania cytologicznego.

Cześć badań wykonujemy jeszcze tego samego dnia w naszym Centrum. Niektóre badania wykonuje tylko laboratorium zewnętrzne, jednak w większości przypadków wyniki otrzymują Państwo również tego samego dnia.


Warto wykonywać kontrolne badania krwi ( przynajmniej w podstawowym zakresie) raz do roku, a po ukończeniu 6 roku życia Państwa pupila - zachęcamy do wykonywania takich badań przynajmniej co 6 miesięcy. Takie działanie niejednokrotnie pozwala wychwycić chorobę w początkowym jej stadium

Jak powszechnie wiadomo, dermatologia to dział medycyny, który zajmuje się chorobami skóry. Warto jednak pamiętać, że skóra psa i kota manifestuje schorzenia i problemy dotyczące całego organizmy. Dlatego dermatolog dla zwierząt zajmuje się diagnostyką na tle immunologicznym, metabolicznym, zakaźnym i hormonalnym.

Kiedy udać się do dermatologa dla zwierząt?

Jest wiele symptomów schorzeń dermatologicznych. Zwierzę może się uporczywie drapać, często uszkadza skórę, wygryza konkretne miejsca, potrząsa uchem lub skórą. W takich sytuacjach wizyta u dermatologa dla zwierząt jest sposobem na odkrycie przyczyn tych zachowań oraz ustaleniu odpowiedniego programu leczenia choroby lub zaburzenia, które leży u przyczyny tych objawów. Problemy ze skórą u naszych pupili są dla nich niezwykle uciążliwe. Szczególnie jeżeli utrzymują się przez dłuższy czas.

Zmiany skórne mogą wywołać np. infekcje pasożytnicze, grzybicze, bakteryjne, a także zaburzenia hormonalne czy choroby autoimmunologiczne. Zgodnie ze statystyką, do najczęstszych zmian należą między innymi: wyłysienia, krosty, rumień kanałów słuchowych. Jeżeli zauważyliście Państwo niepokojące zachowanie swojego pupila, warto skorzystać z pomocy dermatologa dla zwierząt we Wrocławiu.

Jak przygotować psa lub kota do wizyty u dermatologa dla zwierząt?

Pierwsza wizyta dermatologiczna w większości przypadków jest nieco dłuższa. Należy pamiętać, aby przez dwa dni przed wizytą u dermatologa dla zwierząt nie kąpać pupila, ani nie podawać leków dousznych. Warto ze sobą zabrać dotychczasowe wyniki badań, książeczkę zdrowia, historię leczenia, a także przygotować informacje o reakcjach na stosowane leki. Należy również sprawdzić rodzaj podawanego jedzenia – każda taka informacja może ułatwić postawienie precyzyjnej diagnozy.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę dermatologiczną. Wykonujemy:

  • Badanie otoskopowe, diagnostykę i leczenie chorób uszu,
  • Dermatologiczną ocenę skóry,
  • Leczenie przyczynowe i objawowe chorób skóry,
  • Zeskrobiny - wykrywanie pasożytów zewnętrznych,
  • Wymazy i posiewy bakteryjne oraz grzybicze,
  • Trichografię – mikroskopowe badanie włosa,
  • Badanie przy użyciu lampy Wooda (w celu diagnostyki grzybicy skóry i włosów),
  • Biopsje cienkoigłowe guzów skóry,
  • Badania cytologiczne,
  • Pobieranie wycinków do badania histopatologicznego,
  • Diagnostykę i leczenie alergii wziewnych oraz pokarmowych,
  • Dietę eliminacyjną.

Jakie są najczęstsze choroby skóry u kota?

Warto udać się do dermatologa dla zwierząt, jeśli niepokoją nas zmiany w stanie skóry lub sierści czworonogów. Każda taka sytuacja może mieć wiele przyczyn – w niektórych przypadkach mogą być to niegroźne ataki pasożytnicze, lecz zawsze istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszych chorób toczących się wewnątrz organizmu pupila. U kotów najczęstszymi chorobami są grzybice, zakażenia bakteryjne, alergie pokarmowe, zaburzenia rogowacenia.

Chirurgia zwierząt to jedna z najbardziej wymagających dziedzin weterynarii. W niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne jest niewystarczające, zwłaszcza jeśli pojawia się konieczność usunięcia zmian chorobowych powstałych np. na tkankach miękkich. Szeroki zakres chirurgii zwierząt obejmuje nie tylko rutynowe zabiegi, takie jak sterylizacja czy kastracja, ale również operacje psów i kotów w momencie zagrożenia życia czworonożnego pacjenta.

Zajmując się chirurgią zwierząt, dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki temu możemy zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, objawiające się np. podejmowaniem minimalnego ryzyka podczas niezbędnych operacji psów i kotów. Każdy zabieg jest poprzedzony wykonaniem kompleksowych badań, mających na celu precyzyjne zdiagnozowanie występującego problemu. Podczas operacji wszystkie parametry życiowe są ściśle monitorowane za pomocą profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu. Korzystamy ze znieczuleń wziewnych, aby lepiej kontrolować cały przebieg znieczulenia. Dzięki temu chirurg ma pod stałą kontrolą stan zdrowia psa lub kota.

Jakie wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii zwierząt?

Wszystkie operacje psów i kotów, odbywające się w naszym centrum, są przeprowadzane zgodnie z zasadami sztuki weterynaryjnej przez wykwalifikowanych chirurgów i pozostałych specjalistów. Podejmujemy odpowiednie kroki pozwalające zmniejszyć ryzyko powikłań pozabiegowych.

W ramach chirurgii zwierząt wykonujemy następujące zabiegi:

  • zabiegi w obrębie głowy (usuwanie nadziąślaków elektrokauterem, usuwanie krwiaków ucha, usuwanie zmian rozrostowych w obrębie głowy, korekcja nozdrzy i podniebienia miękkiego u ras brachycefalicznych, zabiegi na śliniankach),
  • zabiegi w obrębie klatki piersiowej (przepuklina przeponowa, usuwanie ciał obcych w przełyku),
  • zabiegi w obrębie jamy brzusznej (usuwanie ciał obcych w przewodzie pokarmowym, usuwanie guzów z jamy brzusznej, splenektomia, rozszerzenie i skręt żołądka, usuwanie kamieni z pęcherza moczowego oraz cewki moczowej, usunięcie woreczka żółciowego, nefrektomia, przepukliny, mastektomia),
  • medycyna rekonstrukcyjna (leczenie dużych ubytków skóry, przeszczepy),
  • chirurgia układu rozrodczego (sterylizacja, kastracja, wnętrostwo),
  • chirurgia okulistyczna (zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie rogówki, usunięcie gałki ocznej, operacje na powiekach jak korekcja entropium i ektropium, usunięcie guzów z powiek),
  • chirurgia pourazowa (leczenie pacjentów po wypadkach komunikacyjnych, pogryzieniach),
  • stomatologia (sanacja jamy ustnej, ekstrakcja zębów),
  • zabiegi ortopedyczne.

W ramach chirurgii zwierząt podejmujemy się także przeprowadzenia zabiegów kriochirurgicznych, polegających na usunięciu zmian rozrostowych z zastosowaniem ciekłego azotu. Metoda ta nie wymaga zakładania szwów, ochrony rany pooperacyjnej (zwierzę nie musi chodzić w kołnierzu czy w kubraku). Ponadto, dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć zmiany z miejsc niedostępnych lub trudnodostępnych dla ostrza skalpela.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym

W chirurgii zwierząt zapewnienie bezpieczeństwa podczas wizyt i prawidłowe przeprowadzenie wszelkich zabiegów jest priorytetem. Wykonujemy na miejscu badania krwi oraz badanie kardiologiczne, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta znieczulanego. Dzięki badaniom dodatkowym możemy zastosować znieczulenie adekwatne do stanu zdrowia i możliwości organizmu pacjenta. Zależnie od warunków stosujemy anestezję infuzyjną i wziewną.

Możliwość wyboru między tymi dwiema metodami pozwala na dodatkowe dostosowanie metody podania anestetyku do samopoczucia pacjenta i wskazań medycznych. Przed przystąpieniem do zabiegów chirurgii zwierząt takie przygotowanie jest ważne dla pomyślności operacji, co przekłada się bezpośrednio na rekonwalescencję. Dbamy, by w czasie zabiegu oraz po jego zakończeniu zapewnić zwierzęciu dostateczną ilość środków przeciwbólowych, by zwiększyć jego komfort fizyczny.

Operacje psów i kotów ze znieczuleniem wziewnym są najwyższą gwarancją bezpieczeństwa. Narkoza inhalacyjna zapewnia najmniejsze obciążenie dla organizmu. Odłączenie dopływu środka usypiającego powoduje niemal natychmiastowe wybudzenie. To najbezpieczniejsze znieczulenie zwłaszcza w przypadku chirurgii zwierząt w podeszłym wieku, ciężarnych lub pacjentów pediatrycznych.

Ta strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.